top of page
Renata Kałucka



Psycholog, socjoterapeuta, psychoterapeuta indywidualny i grupowy, superwizor, autor i realizator szkoleń, programów edukacyjnych, profilaktycznych.  Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy dydaktycznej, szczególnie działań dla profesjonalistów pracujących na rzecz wspierania prawidłowego rozwoju dzieci zarówno w wieku szkolnym, jak i małych, ofiar przemocy w rodzinie, dziecka krzywdzonego oraz dzieci ofiar handlu. Była trenerem i wykładowcą Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Instytucie Psychologii Zdrowia PTP oraz trenerem Studium Metod Pracy z Dziećmi Wykorzystywanymi Seksualnie Fundacji "Dzieci Niczyje". Jest autorką publikacji na temat pomagania osobom krzywdzonym. Jest współautorem, trenerem, wykładowcą i superwizorem w Studium Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie przy Instytucie Psychologii Zdrowia PTP. Jako superwizor wspiera rozwój zawodowy osób pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Należy do Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Edyta Pietrzak

Logopeda, pedagog szkolny, wieloletni członek Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Ukrytymi Niepełnosprawnościami im. Hansa Aspergera NIE-GRZECZNE DZIECI. Prowadzi terapię komunikacji dzieci z ZA, w ramach Punktu Konsultacyjnego przy Stowarzyszeniu dokonuje diagnozy logopedycznej z opracowaniem zaleceń terapii komunikacji dla dzieci z zespołem Aspergera.

Ilona Rzemieniuk

 

Jest inicjatorem i członkiem, założycielem Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Ukrytymi Niepełnosprawnościami im. Hansa Aspergera "Nie-Grzeczne Dzieci", którym kieruje od początku istnienia. Terapeuta, szkoleniowiec, tłumacz tekstów specjalistycznych z literatury anglojęzycznej. Autorka wszystkich projektów terapeutycznych oraz rehabilitacyjno-rekreacyjnych Stowarzyszenia.

Alicja Kabała

Aktorka, logopeda, logopeda medialny. Pracuje w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie w Instytucie Filologii Polskiej. Prowadzi zajęcia z emisji głosu i kultury żywego słowa. Od wielu lat również współpracuje z ośrodkami telewizyjnymi i radiowymi prowadząc szkolenia dla dziennikarzy. Jest trenerem  emisji głosu i sztuki wystąpień publicznych. Specjalizuje się w logopedii medialnej i jest jednym z nielicznych specjalistów praktyków w tej dziedzinie. Wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej, zarówno z dziećmi jak i osobami dorosłymi, pozwala jej skutecznie radzić sobie z różnego rodzaju zaburzeniami mowy. Szczególne osiągnięcia odnotowała w pracy z osobami  z seplenieniem bocznym oraz  w terapii dzieci  z niepłynnością mowy.

Zdzisława Orłowska - Popek

dr Zdzisława Orłowska - Popek jest adiunktem w Katedrze Logopedii i Lingwistyki Edukacyjnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz logopedą w Zespole Diagnozy i Terapii w SOSW dla Dzieci Niesłyszących. Od 1996 roku pracuje z dziećmi niesłyszącymi, autystycznymi, z alalią, z zespołem Aspergera i zagrożonymi dysleksją.
Prowadzi zajęcia otwarte dla nauczycieli ze szkół masowych oraz studentów UP, a także warsztaty dla nauczycieli na temat nabywania systemu językowego przez dzieci niesłyszące, kształcenia literackiego dzieci prelingwalnie ogłuchłych, uczących się w szkołach powszechnych. Opracowuje ćwiczenia językowe wdrażające dzieci do czytania tekstów literackich, a także programy nauczania języka polskiego dla uczniów na różnych poziomach nauczania. Jest współautorką Podręcznika do j. polskiego dla niesłyszących uczniów III klasy gimnazjum, WSiP 2004 oraz Ćwiczeń do j. polskiego dla niesłyszących uczniów III klasy gimnazjum, WSiP 2004. Bada rozwój systemu językowego dzieci niesłyszących z implantem ślimakowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tytuł: AAC - wspomagające i alternatywne sposoby porozumiewania się - POZIOM PODSTAWOWY

 

 

 

 

Miejsce: OHP ul. Narutowicza 4, Olsztyn

 

 

 

 

Termin: październik 2016r.

 

Godziny: sobota 09.00 - 17.00, niedziela 09.00 - 14.00

 

Prowadzący: Jolanta Jaszczuk, Iwona Stępniewicz

 

Cena: 420 zł

 

 

 

 

 

Tytuł: Diagnoza i terapia wad wymowy rozwiń>>

 

 

 

 

Miejsce: OHP ul. Narutowicza 4, Olsztyn

 

Termin: 19.03.2016r.

Godziny: 10.00 - 15.00

Prowadzący: Alicja Kabała

Cena: 280 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tytuł: Podaj dalej - sztafeta wiedzy rozwiń>>

 

 

 

 

Miejsce: OHP ul. Narutowicza 4, Olsztyn

 

Termin: po zebraniu się grupy

Godziny: 2 dni po 10 godzin dydaktycznych

Prowadzący: osoby ze Stowarzyszenia "Nie-Grzeczne dzieci"

Cena: bezpłatne

 

 

 

 

 

 

 

Tytuł: Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania rozwiń>>

 

Miejsce: OHP ul. Narutowicza 4, Olsztyn

Termin: 06.11.2015r.

Godziny: 16.00 - 21.00

Prowadzący: dr Zdzisława Orłowska - Popek

Cena: 270 zł

 

 

Tytuł: Programowanie języka dla dzieci z zaburzeniami komunikacji (niesłyszacych, autystycznych, z afazją) rozwiń>>

 

Miejsce: OHP ul. Narutowicza 4, Olsztyn

Termin: 07.11.2015r.

Godziny: 09.00 - 15.00

Prowadzący: dr Zdzisława Orłowska - Popek

Cena: 270 zł

 

 

 

 

Tytuł: Terapia komunikacji dzieci z zespołem Aspergera i zaburzeniami pokrewnymi rozwiń>>

 

Miejsce: OHP ul. Narutowicza 4, Olsztyn

Termin: 05.03.2016r.

Godziny: 10.00 - 15.00

Prowadzący: Edyta Pietrzak

Cena: 270 zł

 

 

Tytuł: Dzieci z zespołem Aspergera - jak je rozumieć, jak pomóc im prawidłowo funkcjonować w szkole, jak wspomagać ich rozwój społeczny, jak sobie z nimi radzić? rozwiń>>

 

 

Miejsce: OHP ul. Narutowicza 4, Olsztyn

Termin: jesień 2015r.

Godziny: 10.00 - 15.00

Prowadzący: Ilona Rzemieniuk

Cena: 220 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualne szkolenia

Nasi trenerzy

bottom of page